Bratislavské fušeriny aneb kde udělali soudruzi chybu

Autor: Michal Suchoba | 3.7.2019 o 9:00 | (upravené 4.7.2019 o 15:14) Karma článku: 6,59 | Prečítané:  2902x

Ako tak kráčam Bratislavou, musím sa zamýšľať nad tým, kto to tu vlastne vedie a kto o veciach rozhoduje (prípadne rozhodoval, aby som novému vedeniu nekrivdil).

Človek neznalý pomerov a situácie v našom hlavnom meste si len poklepe na čelo. Chalani, vám musí…

Na Špitálskej pri Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny zas nájdeme parkovacie miesta natlačené na priechod pre chodcov. Čo na tom, že zo zákona platí ochranná zóna 5 metrov kvôli bezpečnosti chodcov. Hlavne, že z toho je možné vytrieskať ďalšie groše, všakže?

Rozhodnete sa zaparkovať na Lazaretskej na platenom parkovisku. Šupnete to do vyhradeného miesta, vystúpite a môžete ísť naspäť do auta a domov, prezuť sa. Lebo ste si skočili priamo do odstátej dažďovej vody, ktorá patrí k tomuto platenému parkovisku.

Z Lazaretskej si po ďalší príklad zbehnime na Šancovú. Presne tak, idem písať o slávnej zastavanej lampe verejného osvetlenia, ktoré sa stalo súčasťou novej budovy. Problém spočíva v niečom úplne inom, než koluje po internete. Lampa je v tomto stave len dočasne, aby nestratila svoju funkčnosť. Neskôr ju nahradí nová lampa na ramene vedúcom priamo z budovy. Nikomu ale neprekáža to, ako je nová budova natlačená na verejný priestor – chodník?

Zdroj: Bratislavské Noviny

Aktuálne sucho vystriedajú daždivé dni a máme tu ďalšiu kalamitu, nefunkčné semafóry, zatopené podchody a neodtekajúcu vodu.

Zdroj: HNonline

Ad neodtekajúca voda, a teda aj kanalizácia. Už ste niekedy videli robotníka zo stavby zametajúceho bordel do kanalizácie? Deje sa to celkom často. To len ak by ste nabudúce uvažovali, čo môže kanalizáciu upchať.

Zdroj: Daniel Suchý

Mohol by som toho napísať viac, napríklad aj o záhadných cyklochodníkoch, ktoré končia tak rýchlo, ako začínajú. Občas kvôli značeniu, občas za to môžu lampy alebo citylighty.

To si ale zaslúži samostatný článok a žlče už bolo aj tak dosť. Tieto veci sa tiež nezmenia samé od seba. Nestačí zmeniť vedenie, “tých hore”. My Slováci radi nadávame na druhých. Kritizujeme, že iní kradnú, keď kradneme tiež - hoci sa obhajujeme, že to je iné. Aj robotník bez kompetencií, ktorého pošlú vyrúbať stromy alebo naznačiť parkovací box môže prispieť k zmene. Ak sa bude každý obhajovať, hovoriť, že sa niečo nedá, nikdy sa nič nezmení.

 

Rád by som sa k tomuto blogu vrátil po čase a spokojne sa usmial – pretože by boli (nielen) zmienené problémy vyriešené. Takže si z neho spravím časovú kapsulu. Vidíme sa o rok, ak vás tiež zaujíma, či sa Bratislava hýbe dopredu. Či sa našlo viac odvážnych, ktorí chcú robiť veci dobre. Možno potrebujeme zmenu na systémovej úrovni, zriadiť Ministerstvo možností, ako v Spojených arabských emirátoch. Aj tak si ale myslím, že by stačila zmena od seba...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Zrušili oslobodenie Kočnera. Kto je predseda senátu Peter Paluda

Čelil Harabinovi, zlákala ho SaS. Neskôr to ľutoval.

Dobré ráno

Dobré ráno: Biden si potrebuje upratať Putina, ak chce ustrážiť Čínu

Stretnutie lídrov sa konalo v Ženeve.

Obranca Vavro má covid. Čo to znamená pre ďalšie zápasy Slovákov?

Tím musí mať k dispozícii aspoň 13 hráčov.


Už ste čítali?